• Контакти
  • Карта сайту
  • На головну

// Статті / Невеликий огляд Garmin nuvi 3790T

Невеликий огляд Garmin nuvi 3790T
15.09.2010

Невеликий огляд Garmin nuvi 3790T

От і до нас в руки попав навігатор, який за короткий період свого існування вже здобув масу позитивних відгуків, так нагород в Європі. Зустрічайте Garmin Nuvi 3790T і в Україні. Купити Garmin nuvi 3790T у Львові ви завжди можете в нас…

Ще не з'явившись на прилавках, серія автоноавігаторов Garmin nuvi 3700 встигла наробити багато шуму. Ну, ще б пак - найтонший навігатор у світі, отримання нагороди RDA 2010, мультітач і ще купа інноваційних функцій. Але це все добре для рекламних роликів і обговорень на форумах. У реальності ж, як правило, все виявляється не так райдужно. І поки я намагався з прес-релізів зрозуміти призначення і реалізацію різних функцій нової серії, хтось зверху вирішив мені допомогти. Волею Johna Garmina, моторошно нудною SIA 2010 і, звичайно, компанії Garmin, за місяць до старту продажів в руки мені потрапив демонстраційний екземпляр Garmin nuvi 3790T.


«Прямо з виставки, що проходила в Європі» - зявилась на стенді настільки несподівана поява новинки в Україні. Зрозуміло, що нормально протестувати навігатор на виставці не представлялося можливим - тому, після недовгих переговорів, отримуємо його на короткий одноденний тест.


Чи достатньо одного дня для нормального тестування автонавігатора? Ні. Але ми намагалися оцінити в першу чергу нові можливості, які серія nuvi 3700 принесе в світ навігації. Тим паче це ж Garmin – тому за якість навігаційних карт та й самого приладу можна не хвилюватися. Garmin і надалі залишається світовим лідером в сфері навігації, а карта України від компанії Aeroscan все ще на два кроки попереду за своїх конкурентів. Отже менше слів, а більше тесту….


Аксесуари та комплектація.

Подивимося на комплект поставки. Він цілком схожий на всі автонавігатори Garmin: в коробці нас чекає сам nuvi 3790 (хто б міг подумати?!); Зарядка, поєднана з ТМС-приймачем; автомобільний тримач на присоску і кабель для з'єднання навігатора з комп'ютером.


Зарядка аналогічна автозарядці, що постачається у комплекті з моделями nuvi 12хх \ 13хх \ 14хх. А ось кабель синхронізації зазнав змін - адже заради економії місця в сері nuvi 3700 застосовується інтерфейсний роз'єм типу micro-USB замість звичного mini-USB. Кріплення заслуговує на окрему увагу.

По-перше, воно виконано за принципом кріплень серії 7хх \ 7х5: живлення подається в тримач, а навігатор живиться вже від роз'єму кріплення. А по-друге, тепер в тримач вмонтований додатковий динамік. Зроблено це не для «безпрецедентною чистоти звуку», як пишуть у рекламних проспектах, а з тієї банальної причини, що гучність  крихітного динаміка, вбудованого в навігатор, вас, м'яко кажучи, не вразить. Додатковий динамік відмінно поправляє цю ситуацію: під час руху в пішохідному режимі звук вам не дуже потрібний, а встановивши його на підставку, ви отримуєте чисте голосне звучання голосових підказок. А розмова по телефону (в приладі є така можливість) стала ще приємніша, за рахунок стерео ефекту… Всі аксесуари виготовлені на високому рівні, але це можна взагалі не казати: якісні ергономічні аксесуари - норма для всієї продукції Garmin.


Обман зору.

Отже, апарат у нас в руках і першим враженням виявляється невідповідність зовнішнього вигляду й ваги. З першого погляду здається, що навігатор важкуватий: занадто вже «металевим» вийшов дизайн. Але, беручи пристрій в руки, переконуєшся в оманливості цього враження - навігатор важить всього 114 грам!


Завдяки  дуже маленькій вазі, в руці nuvi 3790t лежить дуже зручно: якщо б він ще був трохи вужчий – але тоді б і діагональ була б менша. Отже компанія Garmin не збрехала, адже у рекламних анонсах в Garmin Nuvi 3790T  заявлений «зручний пішохідний режим». Зовнішній вигляд та якомога більше фірмового функціоналу при розробці цієї моделі були головною метою. І з цим якраз усе гаразд: зовнішній вигляд nuvi 3790t вийшов дуже вдалим - так би мовити, «за мотивами» iPhone, але без прямого копіювання.

Опції.

Але зовнішній вигляд - це не головна деталь навігатора. Тому давайте подивимося, які переваги отримаємо ми від nuvi 3790 в повсякденному використанні, в порівнянні з існуючими моделями? Формат тесту одного дня не дозволив нам ретельно протестувати навігатор, тому пройдемося лише по функціях і особливостям, які раніше не зустрічалися в авто навігаторах компанії Garmin.

Перше, що кидається в очі - можливість міняти орієнтацію зображення на екрані.

 

Повернувши навігатор з горизонтального положення у вертикальне, ми побачимо як орієнтація зображення зміниться відповідно до положення навігатора. Клієнти Garmin не один рік просили кампанію про введення можливості вибирати орієнтацію екрану. Втіливши їх очікування в життя, компанія вирішила піти трохи далі, автоматизувавши процес. Знявши навігатор з підставки, можна сміливо його класти в кишеню: функція автоблокування не дасть випадково натиснути на сенсор управління.

 

Для розблокування треба два рази клацнути по спеціальній зоні на екрані.

Екран, яким оснащений nuvi 3790, гідний лише похвали - висококонтрастний, з відмінною передачею кольору й високою роздільною здатністю 800 * 480.

Навігатор  nuvi 3790T, є третім по рахунку навігатором, що підтримує відображення 3D будівель, після серій nuvi 8x5 і 7x5. Але подивіться на скріншоти і ви зрозумієте, наскільки відрізняється картинка яку видає навігатор nuvi 3790t.

Garmin nuvi 3790T                                     Garmin nuvi 765T              

 

І якщо до появи автонавігатора nuvi 3790t переваги тривимірних карт для навігації деякими людьми ставилися під сумніви, то тепер я думаю, що скептики будуть осоромлені.

Найбільше здивування у мене викликала одна з найбільш розрекламованих функцій - підтримка мультітач інтерфейсу. Після дня використання навігатора у мене з'явилось тільки одне питання відносно цієї функції. Чому її до тепер не використовували ? Міняти масштаб нею дуже зручно, але кут відображення карти зроблений, за  допомогою цієї функції, при початку руху повертається на колишнє місце ...

Ще більше дивує функція голосового керування приладом. Необхідно просто промовити завчасно задану навігатору фразу (яку саме – вирішуєте ви) і на екрані, з'являється список команд, який дозволить вам повністю керувати автонавігатором, не відриваючи руки від керма, просто промовляючи потрібні вам функції.


Як працює розпізнавання голосу? Дуже непогано. Звичайно, присутні моменти, коли навігатор не може розібрати сказану вами команду, але таких випадків під час тесту було небагато. Garmin до того ж заявив, що в голосовому управлінні присутній протокол навчання і з часом розпізнавання вашого голосу навігатором буде відбуватися більш впевнено.

 

Під кінець дня, коли вже потрібно було повертати навігатор, я схаменувся що так і не перевірив Bluetooth-гучний зв'язок, вбудований в nuvi 3790. Всі вже, напевно, критично ставляться до комплектів гучного зв'язку вбудованих в автонавігатори. Ще б пак: крякозябри замість імен з телефонної книги, погана чутність співбесідника або тебе співрозмовником мало кому сподобаються. Так от, нічого такого в nuvi 3790 немає.


Після підключення телефону до навігатора - а в мене не сама поширена модель - я побачив коректне відображення моєї телефонної книги в навігаторі. Зробивши пару дзвінків на пробу, переконався, що й тут повний порядок. Так що якщо хтось думав про придбання GPS- навігатора з вбудованим гучним зв'язком, я рекомендував би придивитися до nuvi 3790.

Висновки.

Навіть такий короткий час використання навігатора nuvi 3790T дав зрозуміти наступну річ. Майже всі функції, які вперше представлені ринку в серії навігаторів 3700, піднімають планку зручності і наочності навігації на новий рівень. При тому рівень це такий, що конкуренти будуть тягнуться до нього не один рік. Garmin зміг порвати шаблон навігаційних стандартів - і я гарантую це! Так що – приходьте, купуйте та насолоджуйтесь…Нагадаю, що придбати навігатор Garmin nuvi 3790T у Львові можна завжди в нас по помірним цінам….З адресами наших магазинів можна ознайомитись у розділі Контакти.