• Контакти
  • Карта сайту
  • На головну

// Статті / Тестування туристичних навігаторів Garmin eTrex

Тестування туристичних навігаторів Garmin eTrex
10.07.2014

Тестування туристичних навігаторів Garmin eTrex

З кожним днем туристичні навігатори стають все більш популярними, і це не дивно. Ці навігатори об'єднують в собі переваги пішохідних і автомобільних GPS навігаторів. Компанія Garmin є одним з лідерів на світовому ринку по випуску навігаційних приладів для різних областей застосування. У цьому огляді більш детально розглянемо невеликі туристичні навігатори, які користуються великим попитом - це прилади серії eTrex, а якщо точніше 10, 20 і 30.

Комплектація навігаторів


Навігатори серії eTrex поставляються в невеликих упаковках і особливо радує той факт, що в них нічого не бовтається і не труситься, що значно знижує ризик пошкодження приладів при транспортуванні. Комплектація приладів не багата, але цього цілком достатньо для його роботи: туристичний навігатор, USB-кабель, керівництво користувача. На жаль компанія Garmin в комплект не дає елементів живлення, цей факт трохи розчарував.

 

Технічні характеристики


Всі навігатори для туризму серії eTrex мають дуже міцний прогумований корпус, який має високий рівень захищеності і сертифікований за стандартом IPX7. Прилади витримують занурення у воду на глибину один метр. В приладах використовується новітнє навігаційне обладнання, з одночасною підтримкою систем GPS і ГЛОНАСС. Таке рішення дозволяє значно точніше і швидше визначати Ваше поточне місце розташування.


Для підключення приладів до комп'ютера використовується роз'єм miniUSB. Туристичні навігатори Garmin eTrex мають компактні розміри і невелику вагу 142 грами. З додаткових цікавих функцій приладів можна зазначити інформацію про сходи та заходи сонця, календарі мисливця і рибалки, розрахунок площі, геокешинг, таблиці припливів і відливів, можливість самостійної установки цікавих точок.


Навігатор Garmin eTrex 10 - це найпростіший прилад з усієї лінійки eTrex. Прилад має чорно-білий дисплей з чотирма градаціями сірого кольору і можливістю регулювання контрастності. Розмір екрану приладу відносно невеликий і складає 2,2 дюйма, але цього цілком достатньо для орієнтації на місцевості. Може комусь монохромний дисплей здасться застарілим, але він має ряд своїх переваг - він чудово читається навіть при яскравому сонячному світлі.

Відсутність кольорового екрану на цьому приладі позитивно позначається на економії заряду батарей, що є важливим плюсом в тривалих туристичних походах. Є звичайно і недоліки у eTrex10 - він не має можливості доставляння карт пам'яті, тим самим виключає можливість завантаження додаткової картографії.


Туристичний навігатор Garmin eTrex 20 є середнім пристроєм в модельному ряді. У порівнянні з попередньою моделлю, цей прилад відрізняється кольоровим дисплеєм і вже передбачений слот для карт пам'яті microSD, що дозволяє завантажувати додаткову картографію в навігатор. За додатковими функціями він нічим не відрізняється від пристрою eTrex 10.


Флагманом у цій серії приладів є туристичний навігатор Garmin eTrex 30, який крім стандартних додаткових функцій оснащується барометричним альтиметром, функцією бездротової мережі і електронним трьохосьовим компасом з компенсацією кута нахилу. Особливо корисний барометр буде під час тривалих подорожей на природі, він дозволить точно відстежувати і прогнозувати зміни погодних умов.

 

GPS навігатори серії eTrex відрізняються між собою кольором корпусу і наявністю слота для карт пам'яті. Корпус приладів зроблений з високоякісного пластику і має прогумовані боковини.
Керування навігаторами eTrex досить зручне і здійснюється за допомогою джойстика, розташованого над дисплеєм. Як і на всіх пристроях компанії Garmin, ця серія теж отримала просте і зрозуміле меню користувача. Також для керування приладом використовуються п'ять кнопок, які розташовуються з боків навігатора.


Навігатор Garmin eTrex 30 на тильній стороні має USB-порт, який надійно закривається прогумованою заглушкою. Кришка, що закриває акумуляторний відсік теж розташована на задній частині пристрою і надійно закривається за допомогою металевого ключика, також на ній є спеціальний ущільнювач для підвищення герметичності батарейного відсіку. На задній частині корпусу є спеціальний виступ, що дозволяє його надійно кріпити до велосипеда.


Для електроживлення в навігаторах можна використовувати як звичайні батарейки, так і акумулятори типу АА. Для спрощення установки батарей живлення на кришці акумуляторного відсіку є малюнок із зазначенням полярності. Також під кришкою батарейного відсіку топової моделі можна побачити слот для карт пам'яті. На корпусі приладів є вушко для ремінця, що істотно полегшує його носіння в походах.

 

Якість збірки туристичних навігаторів eTrex виконана на високому рівні і ніяких нарікань не викликає. Знайти на досліджуваних моделях якісь люфти і щілини не вийшло. Також ніяких нарікань не викликає ергономіка приладів, завдяки своїй формі і невеликим розмірам вони зручно лягають в долоню будь-якого розміру, а прогумовані боковини не дадуть йому вислизнути під час використання навіть в мокру погоду.


Більш детальніше розглянемо топову модель Garmin eTrex 30, так як вона більш функціональна і користується великим попитом.


Туристичний навігатор Garmin eTrex 30 включається буквально за кілька секунд і практично миттєво знаходить всі доступні супутники. Така швидкодія навігатора досягається завдяки використанню нового мікрочіпа, який забезпечує чудову продуктивність і двох сучасних систем позиціонування GPS і ГЛОНАСС. Навігатори, які оснащуються двома супутниковими системами, знаходять значно більше супутників, ніж прилади з підтримкою GPS.


Застосування двох систем позиціонування позитивно позначається на точності визначення координат і стабільного прийому супутникового сигналу навіть у важких умовах. Досить зручно те, що користувач має можливість вибирати яку систему позиціонування використовувати.

У меню навігатора є більше трьох десятків пунктів, які відповідають за керування пристрою.


У підпункті "Карта" користувач має можливість бачити поточну карту місцевості та своє місцезнаходження. Нагадаю, що в eTrex 20 і 30 передбачена можливість завантажувати додаткову картографію на картку microSD. Для роботи пристроїв використовуються векторні і растрові карти, а також передбачена можливість використання супутникових фотографій. Варто відзначити, що навіть базова карта, яка встановлена виробником, володіє відмінною деталізацією місцевості.


Пошук місцевості по карті може проводитися за кількома параметрами - фотографій, координатами, трекам, або адресами. Також доступний пошук місцевих визначних пам'яток, готелів, кафе, заправних станцій і іншого. В режимі "Шляховий комп'ютер" користувач має можливість переглянути інформацію про часу в дорозі, швидкості руху, висоти над рівнем моря, про сходи й заходи сонця в даній місцевості, кількості і часу зроблених зупинок. В розділі "Геокешинг" можна побачити цікаві шляху в обраній місцевості. При використанні цієї функції буде дуже цікаво подорожувати на пагорбах і горах.

Також на дисплеї приладу Ви маєте можливість переглядати фотографії, які були завантажені в нього раніше. Також є можливість збільшення фотографій під час перегляду, що буде актуально при перегляді на невеликому дисплеї.


В режимі "Профіль" для користувача буде доступний вибір з п'яти профілів - геокешинг, фітнес, морський, автомобільний та рекреаційний. Кожен з цих профілів має свої унікальні налаштування, кольорове оформлення меню та режим відображення карт. Вибравши автомобільний профіль - Garmin eTrex 30 повністю копіює автомобільний навігатор і прокладає маршрут з урахуванням автомобільних доріг.


У туристичному навігаторі eTrex 30 є безліч корисних додаткових функцій, які можуть стати в нагоді для будь-якого користувача: будильник, секундомір,дані з риболовлі та полювання, розрахунок площі, астрономічні дані, калькулятор, календар і багато іншого. Також у цій моделі доступна передача маршрутів, треків, схованок і маршрутних точок за допомогою технологій бездротової передачі даних. Передача даних на сумісні пристрої відбувається автоматично, користувачеві лише потрібно активувати прийом і передачу даних.

 

У меню "Інформація про супутники" користувачу доступна інформація про кількість доступних супутників і їх рівні сигналу.


Під час синхронізації з комп'ютером навігаторів eTrex 20 і eTrex 30, користувач отримує доступ до обсягу внутрішньої пам'яті, який складає 1,5 Гб. Крім цього користувач самостійно може вибрати один з мов користувацького меню (файли знаходяться в папці GarminText). Дані про геокешінгу і точки інтересу знаходяться в папці GarminGPX.


Під час випробувань нам вдалося встановити, що час заявлений виробником 25 годин автономної роботи пристрою без підзарядки або заміни батарей, можна досягти тільки при економному режимі роботи. В стандартному режимі експлуатації час автономної роботи становить 12-15 годин. Якщо брати навігатор Garmin eTrex 10, то час роботи пристрою чітко відповідає заявленому.


Холодний старт навігаторів становить приблизно півхвилини, але все залежить від умов місцевості, в якій Ви включаєте прилад. Прилади дуже швидко визначають супутники і починають швидко визначати Ваше поточне місце розташування. Є невелике гальмування під час промальовування карт, але сам прилад не гальмує і швидко реагує на команди користувача.

Дисплей приладів відмінний і легко читається навіть при попаданні на нього яскравих сонячних променів. Також доступна для користувача регулювання рівня підсвічування, що є безсумнівним зручністю при використанні в будь-яких умовах освітленості.


Висновки


Кожна з цих моделей є унікальною. Варто відзначити підтримку системи ГЛОНАСС, що значно підвищило швидкість і точність позиціонування. Також варто відзначити прекрасну функціональність приладів, тут є все необхідне для туристичних походів, полювання та риболовлі.


Модельний ряд туристичних навігаторів серії eTrex складається з трьох моделей і кожна з них має відмінності. Завдяки цьому будь-який покупець зможе вибрати для себе оптимальний варіант.

 

Більш детальна інформація та ціни кожного навігатора за посиланнями нижче:

Туристичний навігатор Garmin eTrex 10

Туристичний навігатор Garmin eTrex 20

Туристичний навігатор Garmin eTrex 30