Останнім часом, спортивні екшн-камери набирають дуже велику популярність не тільки за кордоном, але і в Україні. Екстрім-камери все частіше стають невід'ємним аксесуаром для сучасних активних людей,які відправляються в подорожі або для занять активними видами спорту. Навряд чи комусь треба пояснювати, наскільки важливо зняти спуск по гірській річці на каное, спуск на велосипеді по крутих гірських стежках, спуск з гори на лижах або стрибок з парашутом.
Виробників, які випускають екшн-камери багато, але по-справжньому якісних небагато. До недавніх пір, лідером у даному сегменті продукції вважалася компанія GoPro зі своїми знаменитими камерами серії Hero. Не так давно компанія Gаrmin представила свої варіанти камер для активних видів спорту. З випуском екшн-камери VIRB компанія Garmin вирішила перекреслити все те, що ми знали раніше про цих гаджетах.
Компанія GoPro тривалий час була лідером на ринку екшн-камер, але це було до недавніх пір. З випуском камери VIRB від компанії Garmin все змінилося кардинально, ця камера має ряд своїх переваг і дещо змінює свої уявлення по даному сигменту продукції. Тепер ми маємо справу з камерою, яка має 16-ти мегапіксельну матрицю, водонепроникний корпус, Wi-Fi 802.11n, акселерометр, підтримку GPS, вихід HDMI і літій-іонний акумулятор на 2000 мА/год.
Завдяки своїм розмірам і конструкції, камера Garmin VIRB чудово лягає в руку і відразу розумієш, що вона дуже зручна, всі органи управління знаходяться саме там, де вони повинні бути. Особливу увагу варто приділити якості збірки - повна відсутність люфтів і скрипів, а найголовніше - це якісні матеріали. Навіть складається таке відчуття, що якщо кинути камеру в стіну, то вона її проб'є, а сама залишиться цілою і неушкодженою. Garmin, як і завжди виявився на висоті.
Також варто згадати про надійність екшн-камери Garmin VIRB, вона сертифікована за стандартом IPX7. Напевно багато хто знає, що означає цей стандарт захисту, але все таки ще раз повторюся - камера розрахована на роботу при температурах від -15 до + 60 градусів за Цельсієм, стійка до ударів і витримує занурення у воду на глибину 1 метр без додаткового обладнання.
Як згадувалося вище - розміри камери VIRB досить великі і складають 32х53х111 мм, а її вага разом з акумулятором становить 175 грамм. По вазі і габаритам її сміливо можна
сміливо порівнювати з першими поколіннями мобільних телефонів.
Об'єктив екшн-камери Garmin VIRB закритий великою лінзою, яка захищає його від пошкоджень і попадання води. Лінза має опуклу форму, тим самим дозволяє їй самоочищатися від снігу і крапель води під час руху. Для любителів глибоководних занурень компанія Garmin випускає спеціальний чохол, який дає можливість занурювати камеру у воду на глибину до 50 метрів.
На верхній частині корпусу камери є невеликий LCD-дисплей з діагоналлю 1,4 дюйма. Звичайно ж таке розташування екрану ускладнює можливість робити постановочні зйомки, але для перегляду відзнятого матеріалу і для налаштування камери більш ніж достатньо. Екран досить не поганий і інформативний, але все-таки має один мінус - він не має підсвічування. Рішення звичайно ж дивне, але має своє пояснення - це зроблено для економії заряду батареї, так як він постійно включений, а відключити його не надається можливим. При яскравому освітленні інформацію на дисплеї видно не дуже добре, але все ж його можна назвати плюсом - у більшості камер він просто відсутній.
Варто відзначити, що камера записує відео з високою роздільчою здатністю FullHD 1080р при 30-ти кадрів в секунду. Також користувач має можливість вибирати бажану якість запису 960р при 60fps, 720р при 60 або 120 fps.
Як і завжди компанія Garmin виявилася дуже лаконічною, меню налаштувань не стали забивати зайвими пунктами, які і так ніхто не використовує. Освоїти камеру дуже просто навіть для користувача, який дуже далекий від цифрової техніки подібного плану. Включити запис на камері дуже просто - вона включається навіть при вимкненому режимі камери, для цього достатньо пересунути повзунок запису і почекати пару секунд поки не загориться червоний індикатор символізуючий початок запису. Також варто згадати, що екстрим-камера Garmin VIRB має ще й автоматичний режим включення запису. Це дуже зручно і дуже практично. Камера може включати запис автоматично тільки рух або під час швидкого руху вниз з гори. Такий режим запису виключає попадання у відеоряд нудних пауз і заодне заощаджує заряд акумулятора.
В результаті тестування камера Garmin VIRB показала відмінні результати, порадувала якістю збірки і якістю запису, непоганий набір різноманітних кріплень в комплекті. В цілому, ця камера може змістити з лідируючої позиції відомого виробника камер для екстремальних видів спорту GoPro. Звичайно ж свій вибір при покупці подібного девайса Ви повинні зробити самі, але якщо враховувати мою думку, то Garmin VIRB буде цікавіше і зручніше, ніж більш іменитий конкурент.
Ознайомитись з детальними технічними характеристиками та можливість купити камеру можна за посиланням - Garmin VIRB